2017 Yılının En İyi Korku – Gerilim Filmleri

2017 yılının en iyi en korkunç filmlerini bu listede bulabilirsiniz. 2017 yılında vizyona giren gerilim dolu bu korku filmlerini beğeneceğinizi umuyor ve sizi bu güzel korku filmi listesiyle baş başa bırakıyoruz. 



Get Out – Kapan (2017) 

Konusu: Sıradan bir siyahi genç olan Chris sevgilisi Rose ile mutlu bir hayat sürmektedir. . Rose bir gün Chris’i ailesinin evine çağırır. Chris, sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık hisseder. Sonrasında ise bu eve daha önce gelen siyahilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Orada bulunan siyahi bir adamın da kendisini bu ev hakkında uyarmasından sonra evden ayrılmaya karar verir. Fakat bu iş düşündüğünden çok daha zor olacaktır. Chris’in başına aklına bile gelmeyecek şeyler gelir. Yönetmenliğini Jordan Peele’nin üstlendiği başrollerini ise Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford üstlendiği bu korku filmini gerçekten izlemelisiniz. 

IMDb; 7.7 

 

It – O (2017) 

Konusu: Film’de Maine’de yaşayan ve arkadaşları tarafından sürekli dışlanan yedi çocuğun hikayesi anlatılıyor. Bir yadan yaşamın çeşitli sıkıntılarıyla cebelleşen bu gençlerin başlarına daha büyük bir bela açılacaktır. Oldukça ürkütücü olan bu bela bu çocukların hayatını zindana çevirecektir. Filmde, kurbanlarının en büyük korkularına göre şekle bürünen Pennywise, bir palyaço kılığında bu çocukların hayatına girer ve onların hayatını zindana çevirir. Hayatlarındaki bütün sıkıntıları geri planda kalan gençler, artık kendilerini bekleyen bir ölüm kalım meselesiyle karşı karşıyadır. Gerçekten kaliteli bu korku filmini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. 

IMDb; 7.5 



The Shape of Water – Suyun Sesi (2018)

Konusu: Elisa soğuk savaş döneminde Amerika’da tek başına yaşayan genç bir kızdır. Oldukça monoton ve sıkıcı bir hayatı olan bu genç kız ayrıca gizli ve yüksek güvenlikli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışmaktadır. Fakat günün birinde iş arkadaşı Zelda ile hükümetin yaptığı gizli bir deneyi keşfetmesi Elisa’nın hayatını tamamen değiştirir. Suda hapsedilen insana benzer bir varlığın acımasız deneylerde kullanıldığını gören Elisa, bu varlıkla iletişim kurmaya başlar. Aynı dili bilmeyen, oldukça farklı hayatlar yaşayan, genetikleri bile birbirinden farklı olan bu ikili arasında zamanla çok farklı bir bağ oluşur. Bu bağ her ikisinin hayatını da çok değiştirecektir. Guillermo del Toro’nun yönettiği bu filmin oyuncuları arasında Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, Octavia Spencer yer alıyor.

IMDb; 7.5 

 

Raw –  Çiğ (2016) 

Konusu: Jutine 16 yaşında genç bir kızdır. Ve ailesindeki bütün bireyler veterinerdir. Jutine de onlar gibi veteriner olmak ister ve nihayet veterinerlik fakültesinde okumaya hak kazanır. Fakat kazandığı bu fakültenin kendine has bazı kuralları vardır. Jutine üst sınıfların yeni gelenlere yaptıkları sınamaları geçmek zorundadır. Bunun içinde çiğ et yemek de vardır. Sırf akranlarına uyum sağlayabilmek için onların her söylediklerini yapan Jutine’yi acımasız ve oldukça sallantılı bir hayat beklemektedir. Tüm bunlar onun kendi içerisindeki tehlikeli yanı keşfetmesini sağlayacaktır. Oldukça akıcı olan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

IMDb; 7.0



A Dark Song – Kara Büyü (2016)

Konusu: Liam Gavin tarafından yazılıp yönetilen bu film oldukça ilginç ve oldukça korkunç bir filmdir. Filmde biri kadın biri erkeğin büyücülük öğrenmek ve ölü insanlarla konuşmak için Galler’de bir eve kapanması ve burada çeşitli kara büyü ritüellerini uygulaması anlatılmaktadır. Fakat büyücülük çabaları, bu ikiliyi dehşet verici bir yola sevk edecektir. Gerilim severlerin oldukça beğendiği bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

IMDb; 6.1

 

Super Dark Times – Süper Karanlık Zamanlar (2017)

Görüntü kalitesi ve fantastik müzikleriyle oldukça beğenilen bu film 90’lı yıllarda işlenmiş bir cinayeti anlatıyor. 90 ların atmosferini özleyip geçmişe doğru bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bu filmin yönetmenliğini Kevin Phillips yapıyor. Kurgusal ve örgüsel anlatım açısından da oldukça başarılı bulunan bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

IMDb; 6.6



mother! – anne! (2017)

Konusu: Oldukça sıradan bir hayat yaşayan bir çiftin hayat evlerine gelen bir misafirle oldukça değişiyor. Herkesin yan komşusu olabilecek bu insanların huzuru bozuluyor. İşin içine bir de misafirin karısı girince işler tümden karışıyor. Çiftin ilişkilerini sınayacak olan bu misafirlerin gizemli amaçları ne? Yönetmenliğini ve senaristliğini Darren Aronofsky’nin yaptığı bu filmin baş rollerinde Jennifer Lawrence ve Javier Bardem yer alıyor. Sinema severlerin oldukça beğendiği bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

IMDb; 6.7

 

1922 (2017)

Konusu: Stephen King”in aynı isimli öyküsünden uyarlanan ve Netflix tarafından çekilen film, maddi kazanç elde etmek uğruna eşini öldüren bir adamın 8 yıllık hayatını ele alıyor. Eşini öldürdükten sonra oldukça garip ve esrarengiz olaylar yaşayan filmin ana karakteri Wilfred James’in hikayesini izlerken hiç sıkılmayacağınızı düşünüyor ve filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmin oyuncu kadrosunda Thomas Jane, Molly Parker, Neal Mcdonough, Brian D’arcy James, Dylan Schmid gibi isimler yer alıyor.

IMDb; 6.3



Better Watch Out – Güvenli Mahalle (2017)

Konusu: Oldukça özgün bir hikayeye sahip olan bu film, Ashley’in hikayesini konu ediniyor. Çocuk bakıcısı olan Ashley, bir gün zengin bir aile tarafından bir geceliğine çocukları Luke’a bakması için tutulur. Fakat gece onun beklediği kadar kolay geçmeyecektir.Gece evi basan davetsiz misafirler, her ikisini de dehşete düşürür. Yönetmenliğini Joe Lynch’in yaptığı filmin baş rolünde Olivia DeJonge ve Levi Miller bulunuyor. 

IMDb; 6.5

 

Annabelle: Creation – Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (2017)

Konusu: Korku Seansı filmiyle ortaya çıkan ve büyük beğeni toplayan Annabelle isimli oyuncağın nasıl ortaya çıktığı ile ilgili müstakil bir film çekilmiş. Filmde oyuncak yapım işiyle uğraşan bir adam eşinin mükemmel hayatı küçük kızlarının ölümüyle mahvoluyor. Kızlarını bir türlü unutamayan aile bir kaç yıl sonra yetimhanede kalan küçük kızları evlerine davet ediyorlar. Bu sırada Janice isimli küçük kız oyuncakçının yaptığı oyuncaklardan biri olan Annabelle’nin hedefi haline geliyor. 

IMDb; 6.6



Happy Death Day – Ölüm Günün Kutlu Olsun (2017)

Konusu: Tree, sıradan bir hayat yaşayan genç bir üniversite öğrencisidir. Fakat doğum gününde maskeli bir katil tarafından öldürülür. Ve mucizevi bir şekilde aynı günü tekrar tekrar yaşamaya başlar. Her seferinde katili bulmaya bir adım daha  yaklaşmaktadır. Oldukça süpriz sonlu olan bu filmi bizler izlerken çok beğendik. Film oldukça akıcı. Yönetmenliğini Christopher Landon’ın yaptğı Happy Death Day’ın baş röllerinde Jessica Rothe, Israel Broussard ve Ruby Modine bulunuyor. 

IMDb; 6.5



2017 Yılının En İyi Korku – Gerilim Filmleri” için 2 yorum

 • Nisan 30, 2018 tarihinde, saat 11:55 pm
  Permalink

  Hangi korku filmini izlesem diye düşünürken bu güzel yazıya denk gelmem ne kadar iyi oldu. Teşekkürler.

  Yanıtla
  • Mayıs 1, 2018 tarihinde, saat 12:03 am
   Permalink

   asıl ben teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir