Google Play Store’daki En İyi Sistem Araçları (Android)

Android kullanıcılarının Google Play Store’dan indirebilecekleri en faydalı sistem aracı uygulamalarını bir araya getirdik. Bu uygulamaları kullanarak herhangi bir tuş kullanmadan telefonunuzun tuş kilidini kapatabilir, telefonunuza çok çeşitli komutlar verebilir, uygulamaların simgelerini değiştirerek telefonunuzu dilediğiniz gibi kişiselleştirebilir, ekran kilidi ve klavye uygulamalarıyla telefonunuzu daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. En İyi Sistem Araçları – Sistem Uygulamaları

Gravity Screen – On/Off (Güç Tuşuna Basmadan Ekran Kapatma Uygulaması)

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde asla güç düğmesini kullanmayın ! Gravity Screen ile cihazınız tam olarak ihtiyacınız olduğunda ekranı açar ve kapatır . Tıpkı bir sihir gibi.

Oldukça kullanışlı bu program sayesinde ekranı kapatmak için her seferinde düğmeye dokunmanız gerekmeyecek. Uygulama telefonla işinizin bittiğini anladığı anda kendi kendine ekranı kapatacak ve kilitleyecektir. Google Play Store’da ücretsiz sunulan bu uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 

Gravity Screen uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın
Tasker ( Android Komut Programı)

Tasker ne işBu uygulamanın sınırları tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Gerçekten harika bir Android deneyimi sunan bu programın yapabildiklerine şaşıracaksınız. Örneğin, bu uygulama ile, telefona iş modu, veya ev modu ekleyebiliyorsunuz. Ve dilediğiniz kordinatlarda telefonun GPS’yi kapatıp Wifi’yi açmasını veya Wifi’ye bağlandığı anda herhangi bir uygulamayı çalıştırmasını , dilediğiniz konumda dilediğiniz zil sesini dilediğiniz ses seviyesinde çalmasını, dilediğiniz konumda dilediğiniz numaraya dilediğiniz mesajı atmasını sağlayabilirsiniz.

Yapacağınız ayarlarla eve geldiğinizde telefonunuz otomatik olarak GPS bağlantısını kesip Wifi’ye bağlanacak, ardından eşinize eve geldiğinizi haber verecek, sessizde olan telefonunuzu sesli moduna çevirecek ve evde bulunan ses sistemine bluetooth yoluyla bağlanıp daha önce tercih ettiğiniz müzikleri çalacak. Android dünyasının en sevilen uygulamasını 9 lira’ya aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Tasker uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın
Pix UI Icon Pack 2 (Uygulama Simgelerini Değiştirme Uygulaması)

Pix UI Icon Pack 2 kullanarak telefonunuzdaki yüklü uygulamaların simgelerini istediğiniz istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Piksel Simge Paketi Android telefon veya tabletinize modern bir görünüm getiren harika, sade ve muhteşem bir simge paketidir. Bu uygulama sayesinde telefonunuz dilediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. 

 

Pix UI Icon Pack 2 uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın

 

Next Lock Screen ( Kilit Ekranı Uygulaması)

Microsoft’un Play Store’da çok fazla uygulaması var. Artık takip etmek oldukça zor oluyor, ancak Next Lock Screen bu uygulamalar aralarında öne çıkıyor. Eğer telefonunuza ideal bir kilit ekranı uygulaması arıyorsanız uygulaması tam size göre. Next Lock Screen kilit ekranından uygulamalarınızın birçoğuna kısayollar sunan harika, kullanımı kolay mükemmel bir kilit ekranı uygulaması.

Eğer siz de varsayılan kilit ekranımı sevmiyorum veya Next’in benzersiz özellikleri kullanmak istiyorum diyorsanız bu uygulamayı aşağıdaki linkten telefonunuza indirebilirsiniz.

Next Lock Screen uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın
SwiftKey

Android cihazınızın en çok kullanılan yönlerinden biri olan klavye inanılmaz derecede önemlidir. SwiftKey’i varsayılan klavye uygulamanız yapın ve gerisini ona bırakın. Gelişmiş metin tahmin algoritmaları, yüzlerce emoji, muhteşem temalar ve şimşek hızında ilerlemeler. Tamamen özelleştirilebilir yapısıyla diğer uygulamalardan ayrılan Swift Key’i kesinlikle denemelisiniz.

SwiftKey uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın

MK Explorer Dosya Yöneticisi (Dosya Yönetim Uygulaması)

Bazı Android cihazlarda bir dosya yöneticisi bulunur, ancak hepsinde değil. Eğer telefonunuzda bir doysa yöneticisi yoksa ya da var olanı sevmiyorsanız, MK Explorer’a bir şans verin. Diğer dosya yöneticileri ekstra özelliklerle uğraşırken, MK Explorer bunu basit tutar. Ve odukça güzel ve modern bir arayüze sahiptir. İhtiyacınız olan dosyaları gözden geçirin ve uygun gördüğünüz gibi hareket ettirin.

MK Explorer uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın

Microsoft Word, PowerPoint ve Excel

Microsoft’un resmi Office uygulamaları Android’de ücretsiz olarak sunuluyor. Neden belgeler, e-tablolar veya sunumları için başka bir şey kullanıyorsunuz? Bu uygulamalar genellikle mobil cihazlarda görülmeyen gelişmiş özelliklerle doludur ve Microsoft’tan doğrudan geldikleri için uyumluluk sorunları ile karşılaşmazsınız.

Microsoft Word uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın

Microsoft Excel uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın

PowerPoint uygulamasının Google Play Store’dan APK dosyasını indirmek için tıklayın
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir