En İyi 10 Fotoğraf Düzenleyici Uygulama | Android – İphone

En iyi Android uygulamaları köşemizde bu gün sizler için en iyi fotoğraf uygulamalarını bir araya getirdik. Bu foto montaj programları ile resimlerinizi birleştirip, kolaj yapabilir, fotoğraflarınızı düzenleyebilir, onlara çeşitli efektler ve filtrelere uygulayabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz fotoyu kırpabilir, perspektif ayarı sağlayabilirsiniz. İçerisinde Google’ın fotoğraf uygulaması, Snapseed’in de bulunduğu bu listedeki Prisma, Retrica, Adobe Photoshop Fix, Photo Lab Picture Editor gibi uygulamaları hem Android cihazlarınızda hem de iOS  işletimli cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Aşağıda bu uygulamaların Google Play ve App Store indirme linkleri de mevcut. 



Snapseed

En iyi fotograf uygulamaları

Google tarafından geliştirilen Snapseed profesyonel bir fotoğraf editörüdür. Bu uygulamayı kullanarak fotoğraflarınızda çeşitli iyileştirmeler yapabilir, Fotoğraflarınıza çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz. Sanpseed’in yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. Fotoğraf kesme, küçültme, büyütme, Fotoğrafı döndürme, perspektif verme, kontrast ayarlarını değiştirme, metin ekleme, resmi bulanıklaştırma gibi daha sayamadığımız bir çok özelliği var. Kullanımı oldukça kolay olan bu program telefonunuzda kesinlikle bulunması gereken programlardan.

Google Play | Apple Store

Prisma

En iyi fotograf uygulamaları

Prisma isimli bu fotoğraf uygulaması ise kullanıcılarına çok çarpıcı onlarca fotoğraf efekti sunuyor. Prisma’nın size sunduğu onlarca filtreden birini veya daha fazlasını fotoğraflarınıza uygulayarak çok kaliteli resimler elde edebilir hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Google Play | Apple Store

Retrica

En iyi fotograf uygulamaları

Bir diğer filtre zengini uygulamanın ismi ise Retrica. Bu uygulamayı daha önce duymuş olmanız oldukça mükemmel. Retricayı diğer uygulamalardan ayıran bir özelliği ise Video ve GIF desteğinin de bulunması. Fotoğraflarınıza çeşitli kolajlar yapabileceğiniz bu uygulama ile anlık selfyler çekebilir fotoğraflarınıza çeşitli çkartmalar ekleyebilirsiniz.

Google Play | Apple Store



Adobe Photoshop Fix

 

Fotoğraf düzenleyici deyince akla gelen uygulamalardan biri de Adobe Photoshop’dur. Özellikle yıllardan beri bilgisayarlarımızda kullandığımız bu programın mobil uygulaması da gayet işlevsel. Fotoğraflarınıza çeşitli fotoğraf rötuşları ve restorasyonları yapabileceğiniz bu uygulama ile yüzünüzünü daha pürüssüz bir hale getirip parlatabilirsiniz.

Google Play | Apple Store

Photo Lab Picture Editor

Fotoğraf alanındaki en kaliteli uygulamardan bir diğeri de Photo Lab Picture Editor gerçek bir photshop gibi kullanabileceğiniz bu harika uygulama kullanıcılarına onlarca farklı özellik sunuyor. Fotoğraflarınıza çok çeşitli efektler eklemek istiyorsanız kesinlikle bu foto editör uygulamayı deneyin.

Google Play | Apple Store



VSCO

VSCO iOS ve Android platformlardaki en iyi filtre uygulamasıdır.  Bu uygulama ile çektiğiniz fotoğrafları çok daha kaliteli bir hale getirir. Özellikle İnstagram kullanıcılarının çok seveceği bu uygulamada, hazır filtrelerin dışında farklı fotoğraf düzenleme ayarları da bulunuyor. 

Google Play | Apple Store

Lightroom

Profesyonel bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Lightroom uygulamasıyla fotoğraflarınızı çok kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Otomatik ayarlama modu bulunan bu uygulama, farklı ayarlarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar tarafından çok sevilecek. 

Google Play | Apple Store




Candy Camera

Özellikle Selfy fotoğraflarınız için kullanabileceğiniz Candy Camera uygulaması, sizlere çeşitli makyaj araçları, zayıflatma efektleri ve çıkartmalar sunmakta. Selfy fotoğraflarınızı çok daha mükemmel bir hale getirmek istiyorsanız bu uygulamayı kesinlikle kullanın.

Google Play | Apple Store

Cymera

100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Cymera uygulaması, oldukça basit ve kullanışlı bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Çeşitli çekim modlarına ve filtrelere sahip bu uygulama sayesinde kemaranızın tüm yeteneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca vücut şekillendirici ve akıllı galeri gibi farklı özellikleri de bulunan Cymera oldukça iyi bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. 

Google Play | Apple Store




A Better Camera

Oldukça kullanışlı bir fotoğraf düzenleyici olan A Better Camera uygulaması, Gece modu, Çoklu ve panaramik çekim özelliklerinin yanında, birden çok fotoğraf çekerek en iyi kareyi tespit eden ‘en iyi çekim’ isimli bir moda sahiptir.

Google Play | Apple Store

Bonfire Photo Editor Pro

En iyi Android fotoğraf düzenleyici uygulamalardan biri olan Bonfire, diğer klasik foto düzenleyici uygulamaların sunduğu tüm imkanları sunuyor. Uygulamada kullanabileceğiniz çok çeşitli filtreler var. Aynı zamanda ciltteki lekeleri giderme, fotoğrafları siyah-beyaz hale getirme de Bonfire Photo Editör’ün sunduğu diğer özelliklerden 

Google Play 




AirBrush

Selfy tutkunlarının çok seveceği bir fotoğraf düzenleme programı olan AirBrush, kullanıcılarına diş beyazlatma, yüzdeki kırışıklık ve lekeleri giderme gibi muhteşem özellikler sunuyor. AirBrush’ı kullanarak gözlerinizde oluşan kırmızılıkları giderebilir ve daha mükemmel selfy’ler çekebilirsiniz. 

Google Play | Apple Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir