En İyi Mesajlaşma Uygulamaları (Android ve iOS)

Bu yazımızda, Samsung, Lg, Xioami gibi Android tabanlı ve İphone gibi iOS tabanlı telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi mesajlaşma uygulamalarını sizler için bir araya getirdik. Şayet ücretsiz mesajlaşabileceğiniz, sesli ve görüntülü konuşabileceğiniz bir uygulama arıyorsanız, en iyi uygulamalar arasında yer alan bu mesajlaşma uygulamalarını kullanabilirsiniz.
Whatsapp

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp’ın kurulumu oldukça kolay ve ücretsizdir. Arkadaşlarınızla, konumunuzu, fotoğraflarınızı, dokümanlarınızı ve kişilerinizi paylaşabilir ve onlarla sınırsızca sohbet edebilirsiniz. Bunun yanında video ve sesli aramalar yapabilirsiniz. Kurulum için, kişilerinize erişim izni vermenizi gerekir. Böylece kişi listenizi otomatik olarak Whatsapp’a eklenir. Popülaritesi ve kullanımının oldukça yaygın olmasının dışında bu uygulamanın en cazip yanı, gizlilik ve güvenlik için kullandığı uçtan uca şifreleme sistemidir. Son olarak Whatsapp’a GIF paylaşma özelliği ve Snapchat benzeri hikaye ekleme özelliği gelmiştir. 

Whatsapp uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

Whatsapp uygulamasını İOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın

Facebook

Facebook, arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmeyi oldukça kolay bir hale getiren ayrı bir mesajlaşma uygulamasına sahiptir. Facebook’taki kişilerinizi otomatik olarak ekleyecebileceğiniz bu uygulamada bol bol ücretsiz etiket ve GIF’ler mevcut. Tüm bunların yanında oldukça kaliteli bir video ve sesli arama özelliğine sahip olan Facebook Messenger, sohbet balonları ismi verilen özelliği ile diğer uygulamalardan ayrılmakta. Bu özellik sayesinde ekranınızın üstünde yüzen bir sohbet simgesi bulunur ve mesajlarınıza erişmeniz oldukça kolaylaşır. Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi, Messenger da uçtan uca şifrelenmiş sohbet imkanı sunuyor. 

Facebook uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

Facebook uygulamasını İOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın
Viber

Viber, kişilerinizi otomatik olarak ekleyeceğiniz çok popüler bir uygulamadır. Bu uygulama, mesajlaşmaya, çıkartmalar ve ifadeler göndermeye, video ve sesli aramalar yapmaya ve elbette istediğiniz fotoğrafları paylaşmaya olanak tanır. Ayrıca renk kodlu şifrelenmiş mesajlaşma da mevcuttur. Uygulamada yer alan Viber Out, düşük ücretlerle uluslararası ve yerel aramalar yapmanıza olanak veren bir özelliktir. Viber uygulamasını kullanan herhangi birine yaptığınız çağrılar ise her zaman ücretsizdir.

Viber uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

Viber uygulamasını İOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın

Google Hangouts

Google Hangouts, tüm Android cihazlarınızda kullanılabilir ve varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca IOS’ta da kullanılabileceğiniz bu uygulamayı PC ve dizüstü bilgisayarınıza da yükleyebilirsiniz. Google Hangouts, arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmenin ideal bir yoludur. Söylemeye gerek yok, bu uygulama bir Google hesabına sahip olmanızı gerektirir ve fotoğraflarınızı, GIF’lerinizi paylaşmanıza, video görüşmeleri yapmanıza ayrıca grup araması yapmanıza olanak sağlar. Masaüstünüzde ve mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulama, ülkemizde olmasa bile yabancılar arasında oldukça popülerdir. 

Google Hangouts uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

Google Hangouts uygulamasını İOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın
WeChat

WeChat, 700 milyondan fazla kullanıcısıyla Çin’deki en popüler uygulamadır. Fotoğraf paylaşımı, video ve sesli çağrılar gibi normal mesajlaşma uygulaması özellikleri sunar. Ancak WeChat’ı diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran, size yakın olan arkadaşlarınızı bulmanıza yardımcı olan “Friend Radar”, “People Nearby” ve “Shake” gibi özelliklere sahip olmasıdır. Bu uygulama Android Wear ve Apple Watch için de kullanılabilir.

WeChat uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

WeChat uygulamasını İOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın

SnapChat

Snapchat gençler ve ünlülerin kullanımıyla oldukça popüler bir hale geldi. Bu uygulama kendini imha eden fotoğraf ve videolar paylaşmanıza imkan verir. Uygulamanın en meşhur özelliği videolara eklenebilen komik çıkarmalar ve filtrelerdir. Ayrıca fotoğraf düzenlemeleri yapabileceğiniz bu uygulama şu günlerde popülerliğini gittikçe yitirmekte. Ve yerini İnstagram’a terk etmektedir. 

SnapChat uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

SnapChat uygulamasını IOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın
Line

Ülkemizde de oldukça popüler olan bir diğer mesajlaşma uygulaması da Line’dır. Yazılı sohbetlerin yanında sesli ve görüntülü aramalar da yapabileceğiniz bu uygulamada grup olarak görüntülü aramalar yapabilir, anketler oluşturup cevaplamaları için arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. 

Line uygulamasının APK dosyasını Google Play Store’dan indirmek için tıklayın

Line uygulamasını İOS tabanlı İphone telefonunuza Apple Store’den indirmek için tıklayın

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir