En İyi Strateji Oyunları | Android ve iPhone 2018

 iOS işletim sistemine sahip bir iPhone kullanıyorsanız veya Android tabanlı Samsung, Lg veya Xiaomi gibi bir telefonunuz varsa aşağıda sıralamış olduğum En iyi strateji oyunlarını telefonunuza indirip online veya çevirimdışı oynayabilirsiniz. 

Clash Royale

Farklı oyuncularla veya arkadaşlarınızla online olarak karşılıklı oynayabileceğiniz bu oyun kesinlikle Android ve iPhone için stratejik savaş oyunları arasında en dikkat çekeni. Oyunda, 3 dakika içerisinde farklı stratejiler kullanarak karşınızdaki oyuncunun kalelerini yıkmaya çalışıyorsunuz. Tabi bunu yaparken her bölümde kazandığınız savaşçıları kullanıyorsunuz. Seviyeler bölünmüş oyunda, herkesin karşısına kendi denginden bir rakip çıkarılıyor. Dolayısıyla oyunda kıdemli olmak çok da büyük bir şey ifade etmiyor. Dilerseniz oyun içi alımlarla seviyenizi daha çabuk arttırmanız mümkün. Fakat oyundan alacağınız zevki düşüreceği için bunu tavsiye etmiyoruz.

Google Play Store    Apple Store

Plague Inc

Bir bilim adamı olan siz çeşitli hastalıkların genetik yapısıyla oynayarak bu hastalıkları dünyanın her bölgesine yaymaya ve sonuç olarak dünyayı yok etmeye çalışıyorsunuz. İlginç bir kurguya sahip olan bu strateji oyununda, genetiği ile oynamanız gereken birden fazla hastalık var ve her biri için farklı stratejiler mevcut. Strateji oyunlarını seviyorsanız bu oyun tam size göre.

Google Play Store     Apple Store

Civilization Revolution 2

Oldukça başarılı bir medeniyet gelişim oyunu olan Civilzation Revolution oyunu strateji oyunları arasında en iyilerden biri ve oldukça başarılı grafiklere sahip. Oyunda bir lider olarak uygarlığınızı kurup, yeni teknolojiler geliştirerek, sınırlarınızı genişletiyor, düşmanlarınızla savaşıyor ve uygarlığınızı tüm dünyaya hakim kılmaya çalışıyorsunuz. Dilediğiniz tarihe gidebileceğiniz bu oyunda Taş devrinden Uzay çağına kadar her tarihi çağ mevcut. Maalesef ücretli olan bu oyunun bir çok alternatifi mevcut. 

Iron Marines

Kingdom Rush’un geliştiricisi tarafından piyasaya sürülen İron Marines isimli bu oyunu ile çeşitli silahlar ve stratejiler kullanarak düşmanlarınıza karşı savaşıp  onları yenmeye çalışıyorsunuz. Her başarınızda sizlere yeni ödüller ve mataryeller veriliyor. Oyun içi satın alma seçeneği de bulunan bu oyun en az Kingdom Rush kadar zevkli. Şayet alternatif bir strateji oyunu arıyorsanız bu oyun tam size göre. 

Google Play Store   Apple Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir