Para Kazanma Yolları Youtube, Blog, İnstagram

Para Kazanma isimli bu yazı dizimizde size sermaye gerektirmeyen işleri, evden para kazanma tekniklerini, internetten para kazanma yollarını, yeni iş fikirlerini, yeni girişimcilik fikirlerini, internetten satış yapmayı,  google reklamlarından, Facebook’tan, İnstagram’dan, Twitter’dan para kazanmayı, web siteden para kazanmayı, youtube’dan para kazanmayı, blog üzerinden para kazanmayı, link yönlendirmeyi ve reklamlara tıklayarak para kazanma gibi meseleleri derleyeceğiz. İnternetten para kazanmak mümkündür fakat bu sanıldığı kadar kolay ve zahmetsiz bir iş değildir. Bunun için öncelikle zaman ayırmalı ve sabretmelisiniz.  Sizler için gerçekten para kazandıran yöntemleri bir araya getirdik.

1. Youtube’dan Para Kazanma

Youtube işini hakkıyla yapanlara gerçekten çok büyük miktarlarda ödeme yapan bir site. Özellikle yabancı youtuber’lar bu işten dudak uçuklatan miktarlarda para kazanmakta. Siz de bir içerik üreticisi olup youtube’dan para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken Google’da bir hesap açıp Youtube’a giriş yapmak. Ardından ürettiğiniz videoları buradan paylaşmak.  Fakat bu videoların kendi üretiminiz olmasına dikkat edin. Zira youtube çalıntı içerikleri fark edip hesabınızı kapatabilir.

Öncelikle kendinize bir konu belirleyin ve bu konu hakkında araştırmalar yapıp notlar alın. Ve Bu konu hakkında videolar çekin. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra hesabınız para kazanmaya açılacak ve videolarınızdan para kazanabileceksiniz. Bunun için ise bir Google Adsense hesabınız olması şart.

Youtbe’dan ne kadar kazanılır, Youtube tık başına ne kadar öder

Bunun kesin ve belli bir cevabı yoktur. Youtube ödeyeceği miktarı çok farklı ölçeklere göre belirler. Bunlardan bazıları şunlardır; içeriğin türü, içeriği takip eden kitle, içerikte yayınlanan reklam, içerikteki reklamların tık alma miktarı2. Blog Yazarak Para Kazanma

WordPress ve Blogger bu iş için en ideal sitelerdir. Aslında Blog yazmak Yotube’a video çekmekle aynı gibidir. Orada sesli ve görüntülü mataryellere çevirdiğiniz bilgileri burada yazılı olarak sunarsınız. Blog yazmaya başladıktan sonra yine Google Adsense’ye üye olup bloğunuza reklam almanız  gerekir. Adsense’nin size verdiği kodu sitenize eklersiniz. Reklamlar görüntüleme ve tık alma oranına göre size para kazandıracaktır. Bu işi yaparken ilgi çekici ve en çok aranan konulara yönelin. Ve kesinlikle başka kaynaklardan kopyala yapıştır şeklinde içerik çalmayın. Zira Google bunu fark edecek ve bu yüzden sizin sitenizi arama sonuçlarına aşağıya çekecektir.3. Link Yönlendirerek Para Kazanma

Belki de en zor yöntemlerden biridir. Link yönlendirme verdiğiniz linki alır ve araya kendi reklamlarını koyar. Ve site 1000 tıklamaya 5-10$ dolar gibi cüzi ödemeler yapar. Tabi bu iş için insanların rağbet ettiği içerikleri bulmak ve bu siteler aracılığıyla yönlendirme yaparak insanlara sunmanız gerekmektedir. Paylaştığınız linkler tık aldıkça para kazanırsınız.

Bu iş için kullanılan popüler sitelerden biri Link.tl‘dir.4. Yüksek Takipçili Bir Hesap Sahibi Olarak Para Kazanma

Sizler de Facebook, Twitter ve İnstagram gibi mecraları aktif olarak kullanıp yüksek takipçiye ulaşabilir ve hesaplarınızda reklamlar paylaşarak yüksek meblağlarda para kazanabilirsiniz. Bunun için kendinize bir konu belirleyip bu konu hakkında paylaşımlarda bulunun. Özellikle komik paylaşımlar yapan sayfalar oldukça fazla insan tarafından takip edilmekte.  5. İnternetten Satış Yaparak Para Kazanma

Sahip olduğunuz veya ürettiğiniz bir ürünü instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinden veya sahibinden.com ve letsgo gibi ilan siteleri üzerinden pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Bu iş için öncelikle uygun bir ürün tedarik etmeniz gerekmektedir. Bunu Aliexpress gibi çin sitelerinden yapabilirsiniz.