google.com.tr Anasayfa Yapma | Açılış Sayfasını Google Yapma

Bu yazımızda Google.com.tr’yi Yani Google Ana sayfa yapmayı, internet tarayıcımızda Google’u açılış sayfası yapmayı öğreneceğiz. Chorme, İnternet Exporler, Firefox ve Safari gibi Browser ayarlarını bu yazıda bulabilirsiniz.Hepimizin malumu olduğu üzere günümüzün en çok kullanılan arama motoru Google. Türkiye’deki internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90’ı Google kullanıyor. Google’a daha çabuk ulaşmanız için açılış sayfanızı Google yapabilirsiniz. Aşağıdaki direktifleri tarayıcınıza uyguladığınız taktirde internet giriş sayfanız Google olacaktır.

Google Chorme

Google Chorme’un sağ köşesinde alt alta bulunan üç notktaya tıklayın. Bu sizin Menü çubuğunuz. Açılan sekmeden Ayarları seçin. Karşınıza bir ekran gelecek. Bu ekranda Arama Motoru isimli bir bölüm var. Orada Adres Çubuğunda Kullanılan Arama Motoru şeklinde bir yazı var. Karşısındaki kısımdan Google‘u seçin.

İnternet Exporler

Üst kısımda bulunan Araçlar seçeneğine tıklayın ve İnternet Seçeneklerini açın. Karşınıza çıkan ekrandan Genel sekmesini bulun ve oradaki Giriş Sayfası bölümüne Google.com.tr yazın. Ardından Tamam‘a basarak ayarlarınızı kaydedin.

Firefox

Firefox’u açın ve Google ana sayfasına girin. Açılan sekmeyi Ana Sayfa düğmesine taşıyın ve çıkan pencereden Evet’i tıklayın

Safari

Safari açıkken ekranın sol köşesinde yer alan Safari yazısına tıklayın. Açılan pencereden önce Tercihler‘i ardından da Genel‘i seçin. Karşınıza gelecek ekranda bulunan Ana sayfa yazısının karşısındaki boş kısma Google.com yazın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir