İnternetten Satış Yaparak Para Kazanma

Bu yazımızda size evden para kazanma tekniklerini, internetten para kazanma yollarını, yeni iş fikirlerini, , internetten satış yapmayı, instagramdan satış yapmayı, sahibinden ve letgodan satış yapmayı ve bu gibi meseleleri derleyeceğiz. 

Artık, insanlar satın alacakları ürünleri internetten arayıp buluyor ve internetten satın alıyor. Sadece tüketiciler değil, üreticiler de internetten satış fikrini benimsemiş durumda. İnternetten para kazanmak diğer yollara nazaran oldukça revaçta. Bunun birçok sebebi var. Bunlardan biri, insanların istedikleri ürüne daha kolay bir şekilde ulaşması. Ve ürünlerin dışardaki fiyatlardan daha ucuza satılması. Bu yazımızda siz yeni girişimciler için yeni bir iş fikri olan internetten satış işini ele alacağız.Aşama; Ürün Temini

Öncelikle satacağınız bir ürün olmalı. Bu ürün kendi üretiminiz de olabilir. Başka bir yerden hazır olarak satın aldığınız bir şey de olabilir. Aliexpress bu tür işler için oldukça güvenli ve iyi bir site. Fakat dolar kurunun oldukça yükselmesi ve yurtdışı alış veriş sınırının 34 dolara indirilmesi fiyatların oldukça pahalılaşmasına neden oldu.

Hedef Kitleyi Belirleyin

Kendinize şu soruları sorun; Ürünümü kimler satın alır. Ve bu ürünü satın alacak potansiyele sahip insanlar daha çok hangi mecralarda takılıyor.Sosyal Mecraları Aktif Olarak Kullanın

Özellikle bir İnstagram hesabınız olmalı. Bu hesabın ismi sattığınız ürünle uyumlu olmalı. Daha sonra hedef kitlenizle etkileşim kurmaya çalışın. Onları takip edip sizi takip etmelerini sağlayın. Ürününüze güveniyorsanız reklam vermekten kaçınmayın. Bu gün instagramda 500 bin takipçili sayfaların reklam fiyatları 100-200 lira arasında değişmekte. Bu potansiyeli olan bir ürün için büyük bir rakam değil.

İlan sitelerine ilan verin

Sahibinden.com ve Letgo bu sitelerin başında gelmekte. Özellikle Sahibinden.com’da Get(Güvenli alış veriş sistemi) üzerinden açacağınız ilanlar tüketicinin size güvenmesini sağlayacaktır. Bu sistem sattığınız her ürün için yaklaşık olarak %10 gibi bir komisyon alır. Bunun yanında kargo firmalarıyla olan anlaşmaları sayesinde ürününüzü normalden çok çok düşük fiyatlara göndermenizi sağlar.

Ürününüz satılıyor ve tüketiciler tarafından rağbet görüyorsa bu tür sitelerde mağaza açabilir komisyon yerine daha hesaplı ücret ödeyebilirsiniz.Satış yaparken Temkinli olun.

Önce parayı sonra ürünü gönderin. Şayet iki taraf da birbirine güvenemiyorsa ve elden teslim mümkün değilse o zaman aracı bir siteyi kullanın. (Yukarıda bahsettiğimiz Get sistemi)