Mihome Connection Timed Out Hatası ve ÇözümüMihome Connection Timed Out Hatası ve Çözümü

Xiaomi marka Wifi Repeater 2 isimli Wifi sinyal arttırıcı bir cihazınız varsa ve bu cihazı evdeki Wifi ağına bağlamaya çalışıyorsanız bu problemle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. İnsanı çileden çıkaran bu problemin esas sebebi ise Mihome uygulaması. Bu uygulama oldukça karmaşık ve sinir bozucu. Bu hataya sebebiyet veren durum da, uygulamanın en son güncellemeleriyle ortaya çıktı. Cihazın eski bir sürümünü bulup indirir ve telefonunuza yüklerseniz problem çözülecektir. ”Mihome Connection Timed Out” hatasının çözümü için aşağıdaki adımları takip edin. 
– Öncelikle telefonunuzda mevcut olan Mihome uygulamasını silin

– Ardından bu uygulamanın eski bir sürümünü bulup telefonunuza indirin. (Uygulamanın 60638 nolu eski bir sürümün buraya tıklayarak indirebilirsiniz)

– Şimdi de cihazınız bir elektrik kaynağına bağlıyken, cihazın ön yüzünde bulunan Reset düğmesine bir iğne yardımıyla 4, 5 saniye basın ve cihazı sıfırlayarak yeniden başlamasını sağlayın. 
– Ardından indirdiğiniz uygulamayı kurun. Bunu yapmadan önce telefonunuzun güvenlik bölümünden bilinmeyen kaynaklara izin ver seçeneğini aktif yapın.  (Uygulamayı Google Play’dan indirmediğiniz için bu seçeneği aktif yapmadan telefonunuza kurmanız mümkün değildir.)

– Cihazınızın Bluetooth’unu açın, konum servislerini aktif hale getirin. Ve kuruluma başlayın. 

– Uygulamanın başında çıkan bölge seçeneklerinden Mialand (China)‘yı seçin ve daha önce kayıt olduğunuz hesap bilgilerini girin. (Şayet kayıt olmadıysanız kayıt olun, size gönderilen maildeki linke tıklayarak üyeliğinizi aktif edin)

Programa giriş yaptıktan sonra Setting bölümünde Language kısmını bulun ve English seçeneğini seçin. 
Uygulamanın ana yüzüne geri döndüğünüzde cihazınızın orada yer aldığını göreceksiniz. (Şayet yoksa üst köşede yer alan artı tuşuna basıp cihazınızı ekleyin.)

Cihaza basıp halihazırda telefonla bağlı olduğunuz Wifi’nin şifresini girin. 

Devam dediğinizde bağlantı işlemleri başlayacak ve tamamlanacaktır. 

İlk denemenizde Connection Timed Out hatasını tekrar alabilirsiniz. Şayet bu hata çıkarsa, bağlantı işlemlerini tekrar başlatın. 
Umarım problemi çözmüşsünüzdür. 

Değerli yorumlarını Google Play’da paylaşarak yazımıza ilham kaynağı olan, Taha Yücel‘e teşekkürler. Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*