İzlenmesi Gereken En İyi 10 Netflix Dizisi

[no_toc]
Bu yazıda klasiğin ötesine geçen diziler üzerine konuşucağız . Bildiğiniz üzere dizi sektörüne yeni bir soluk getiren Netflix kendi bünyesinde global diziler üretmeye başladı. Amerika menşeli bu şirket, ürettiği dizileri kısa bir sürede geniş kitlelere ulaştırmayı başardı. Alışılmışın ötesinde diziler arayanlara yönelik dizi ve filmler yaratan Netflix, oldukça düşük abonelik ücretiyle de izleyicileri cezbediyor. Sizler için Netflix’in en iyi dizilerini bir araya getirdik. İşte, Şuan Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi yabancı diziler.1. Black Mirror / IMDb: 8.9

Birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan bu diziyi izlerken tuhaf hisse kapılıyorsunuz. Dizideki teknolojik efektler, geleceğimiz hakkındaki senaryolar izlerken tüylerinizi diken diken etmeye yetiyor. Her bölümden farkı bir tat alacağınızdan emin olduğumuz Black Mirror kesinlikle izlemeniz gereken dizilerden. Bu yüzden listemizin ilk sırasında yer alıyor.

2. 13 Reason Why / IMDb: 8.6

Gençlik draması üzerine inşa edilen dizi ‘Ölmek İçin 13 Sebep’ adlı romandan uyarlanmış. Gençlere hitap eden bu dizinin konusu, adım adım intihara giden genç bir kızın her adımda bıraktığı notlar. Bu genç kız bu notlarda kendisini intihara yönelten sebepleri sıralıyor. Macera ve gerilim dolu gizemli bu diziyi kesinlikle seveceksiniz. 
3. House of Cards / IMDb: 9.0

House of Cards, ABD siyaseti üzerine inşa edilmiş bir dizi. ABD siyasetin çalkantısı ve hırs dolu yapısının çok güzel bir şekilde anlatıldığı dizide, Francis Underwood isimli siyasetçiye Dış İşleri bakanlığı sözü verilmiştir. Fakat bu söz yerine getirilmemiştir. Bunun üzerine Underwood çıtayı en yükseğe koyar ve Başbakanlığı hedefler. Bu yolda eşi ve sağ kolundan da yardım alan Underwood çeşitli entrikalarla karşılaşır. Siyasetin iğrenç yapısını bir kez daha gözlerimizin önüne getiren bu dizi gerçekten takdiri hak ediyor. 

4. Ozark / IMDb: 8.5

Marty Byrde düzenli bir hayatı olan bir maliyecidir. Akladığı kara parlar sayesinde çok iyi bir hayat yaşamaktadır. Fakat bir gün kara para akladığı ortaya çıkar. Bu yüzden ailesini alıp ücra bir kasabaya taşınır. Aksiyon buradan sonra başlar. İşlediği günahlar onu terk etmeyecektir. 
5. Orange is the New Black / IMDb: 8.2

Siyah ve Beyazlarla dolu bir kadın hapisanesi ve bu hapisanenin içerisinde çeşitli zorluklar yaşayan kadın mahkumlar. Başından itibaren sizi kendisine çekecek olan bu diziyle bir kadının hapisanede neler yaşayabileceğine şahit olacaksınız. 

6. La Casa de Papel 8.5

İki sezondan oluşan ve tam bir film tadında çekilen bu dizi, yüz yılın soygununu planlayan bir hırsızlık çetesinin hikayesini anlatıyor. Oldukça titizlikle planladıkları soygunu gerçekleştirmeye çalışan bu ekibin soymaya çalıştıkları bankada yaşadıkları çok akıcı bir şekilde sahnelenmiş. Filmde aşk, heyecan, aksiyon, macera ve dram kısacası tam bir duygu patlaması var. Dizide yapılan hırsızlık, bir devrim gibi sunulduğu için devrimsel müzikler kullanılmış. 

 7. Marvel’s Daredevil / IMDb: 8.7

Aksiyon ve macera sevenlerin çok beğeneceği bir dizi Marvel’s Daredevil. Başrol karakteri geçirdiği kaza sonrası görme yetisini kaybeder. Fakat diğer duyuları normal bir insana göre kat be kat artar. Gündüzleri mesleğine avukat olarak devam eden karakterimiz gece süper kahramanlık yapar ve kötülerle mücadele edip iyileri kurtarır. İron Man sevenlerin sıkılmadan izleyeceği bu diziyi kesinlikle tavsiye ederiz.


8. Mindhunter / IMDb: 8

1980’lerde yaşanan bir hikaye olan Mindhunter’de FBI ajanlarını eğiten bir ajanın yardımcısıyla serüvenler anlatılmaktadır. Suçluların psikolojisini anlamak için araştırmaya yapmaya karar veren ana karakterimiz çok ilginç şeylerle karşılaşır. Bunlar arasında büyük bürokratların işlediği suçlar da vardır. Oldukça akıcı olan Mindhunter kesinlikle izlenilesi bir dizi. 

 

9. Narcos / IMDb: 8.9

Narcos, hayatı uyuşturucu olan bir kişinin hikayesini Pablo Escobar’ın hikayesini anlatıyor. Oldukça zeki bir insan olan Escobar zekasıyla bütün rakiplerini alt ediyor. Ve bölgenin en büyük uyuşturucu baronu haline geliyor. Fakat gücü arttıkça karşılaşacağı zorluklar da artıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan aksiyon dolu bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. 

 10. Stranger Things / IMDb: 9.0

Kaybolan bir çocuk ve onu aramaya çıkan bir polis. Arama derinleştikçe hükümet güçlerinin bir çocuğu farklı bir amaçla denek olarak kullandığı ortaya çıkar. Dizide sırlarla dolu olan bir çocuk ve onun arkadaşları anlatılıyor. Fantastik sevenlerin kesinlikle beğeneceği Stranger Thing hala devam eden bir Netflix dizisi. 


En İyi Netflix Dizileri
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir