Renault Talisman (Özellikler Fiyat Listesi ve Yorumlar)

Bu yazımızda sizler için Renault Talisman’ın özelliklerini, fiyatlarını ve hakkındaki yorumları bir araya getirdik.

Telisman Renault’un Wolkswogen Passat, Skoda Superb, Opel İnsignia ve Ford Mondeo’ya rakip olarak ürettiği orta sınıf Sedan modeli.

Talisman, Selefi Latitude’ye göre oldukça modern ve etkileyici. Aracın ön tarafında ise C formu gündüz led farları ve kocaman bir Renault logosu var.  Ön çamurluktaki metal parçalar ise oldukça şık duruyor. Araç uzun bir yapıda ve bu yapı araca dinamik bir görüntü kazandırmış.

Talisman’ın en atletik görünen tarafı ise kesinlikle arka tarafı. Diğer Renault modellerden farklı bir tasarıma sahip olması görenlerin dikkatini cezb ediyor. Bagaj kapağının neredeyse tamamını kaplayan yatay stop lambaları ise bu görüntüye estetik kazandırmış. Bu sayede aracın arkası daha sportif bir hal almış. Talisman’ın 608 litrelik bir hacmi var. Fakat bagaj girişinin biraz dar olması, yükleme hacmini eksi yönde etkiliyor.

Talisman’ın iç tasarımı da iç tasarımı kadar şık. Koltukların döşemeleri deriden. Aracın içinde yer alan tablet benzeri 8.7 inçlik android ekran sayesinde araçtaki bir çok özelliğin kontrolünü sağlamak mümkün. Fakat bu ekranın, daha önce incelemesini yaptığımız Volvo araçlarda yer alan ekranlar kadar stabil çalışmadığını belirtmek gerekiyor.Aracın içerisinde küçük eşyaların konulabileceği yeteri miktarda alan mevcut. Örneğin vitesin yanında kapaklı bir göz ve sürgülü bir bardaklık alanı var. Sürücünün rahatı oldukça iyi düşünülmüş. Sürücünün kolunu dayayabilmesi için bir alan mevcut. Elektrikli olarak ayarlanabilen koltukların bir de mesaj fonksiyonu var. Bu özellik sürücüler için oldukça kullanışlı.

Arka koltuklara gelince bu koltuklar beklentileri karşılar nitelikte. Koltukların baş ve diz mesafeleri oldukça ideal ve ön koltuklara nazaran yüksek bir konumda. Bu, arka koltukta oturanların, aracın ön tarafını rahatça görebilmelerine olanak sağlıyor.

Talisman ülkemizde üç farklı dizel seçeneğiyle satışa sunuldu. Bunlardan ilki, 1.5 litrelik 110 beygir gücünde ve 260 newtonmetre güçlük tork üreten dizel motor.

İkincisi, 1.6 litrelik 130 beygir gücünde ve 320 newtonmetre tork üreten ikinci bir dizel motor.

Üçüncü motor ise oldukça yeni. Bu motor, 1.6 litrelik 160 beygir gücünde ve 380 newtonmetre tork üreten bir dizel motor.
Son olarak Talisman hakkında şunları söyleyebiliriz, bu aracın gücü ve çekişi oldukça iyi. Ve rakiplerinde olmayan, 4 kontrol diye isimlendirilen bir sisteme sahip. Bu sistem 4 tekerleğin birlikte bir uyum içerisinde hareket etmesini mümkün kılıyor.

İşte Renault Talisman’ın 100 Km’de Yaktığı Yakıt Miktarlar Ve Fiyat Listesi

VERSİYON ADI YAKIT VİTES TÜKETİM DONANIM FİYAT
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir