Toyota HRC | Fiyatlar | Özellikler | Yorumlar

Bu yazımızda sizlere Toyota HRC’nin tanıtımını yapacağız. Ve Toyota HRC’nin tasarımı, motoru, genel özellikleri ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. 

Toyota HRC’nin Tasarımı

Türkiye’de üretilen ilk hibrit araç olan Toyota C-HR’nin oldukça iyi bir dış tasarımı var. Aracın farları oldukça şık bir tasarıma sahip ve bu farların içerisinde led teknolojili gündüz farları yer alıyor. Tamponun köşeli ve çamurluklarını çıkık bir yapıya sahip olması Toyota C-HR’ye sportif bir görüntü kazandırmış. Aracın ön tarafından baktığınızda mavi renkli Toyota logosu ve Hibrit yazısı gözünüze çarpıyor. Bu arabada 18 inçlik çift renkli oldukça hoş görünümlü jantlar kullanılmış.Dışarıdan baktığınızda Toyota CHR’nin oldukça alçak bir tavana sahip olduğunu görüyorsunuz. Rakiplerine kıyasladığınızda aracın genel olarak küçük bir yapısı var. Fakat araca bindiğiniz zaman bu küçüklüğün pek bir problem yaratmadığını ve yetişkin bir insan için yeterli miktarda diz genişliği ve boy uzunluğunun bulunduğuna şahit oluyorsunuz.
Toyota CHR’nin oldukça farklı bir kapı açma kolu var.

Aracın arka tarafı da önü gibi oldukça şık. Bagaj hacmi 377 litreye kadar çıkabiliyor.Toyota CHR’nin genel olarak sportif bir görüntüsü var. Bu açıdan daha çok genç kullanıcıların beğenisini alacağını düşündüğümüz bu aracın çok fonksiyonel bir yapısı var. Araçtaki tüm kontroller sürücünün en kolay ulaşabileceği yerlere yerleştirilmiş. Her şey elinizin altında.

Araçta üç kollu bir direksiyon simidi kullanılmış. Direksiyon ele gayet iyi bir şekilde oturuyor. Direksiyonun üzerindeki düğmeler sayesinde yol bilgisayar sistemi, şerit takip asistanı ve müzik sistemini kolayca kontrol edebiliyorsunuz.Araçtaki koltuklar deri kaplı, üst taraftaki döşemeler ise yumuşak ve kaliteli bir malzemeyle kaplanmış.

Toyota CHR hibrit bir araba olduğu için içerisinde devir saati yok. Onun yerinde sol tarafta hibrit sistemin işleyişini gösteren bir ibre var. Onun sağına ise bir yol bilgisayarı yerleştirilmiş. Aracın oldukça iyi bir yol tutuşu var. Süspansiyonlar da hakeza sürüşü konforlu kılıyor.

Toyota HRC’nin Motoru

Toyota CHR ülkemizde sadece iki farklı motor seçeneğiyle sunulmuş.
Bunlardan ilki, silindirli, 1.2 litrelik, turbo beslemeli, benzinli ünite. Bu motor 116 beygir gücünde ve 185 newton metre tork üretiyor. Normalde önden çekişli olan bu aracın otomatik vitesli versiyonu dört çekişli.

İkincisi ise, 1.8 litrelik benzinli motor ve elektrikli motora sahip hiprit versiyon. Bu motor 98 beygir güç ve 142 newtonmetre tork üretiyor. Bu versiyondaki elektrikli motor ise 53 kilowatlık güç ve 163 newtonmetrelik tork değerine sahip. Topladığınız zaman bu sistemin gücü 122 beygir olarak belirtiliyor. Bu ikinci motor diğerine göre daha hantal ve daha gürültülü bir yapıda.
Fabrika verilerine göre araç, 100 km’de 3.8 litrelik bir yakıt harcıyor. Fakat bu değerleri yakalamak oldukça güç.Toyota HRC’nin Türkiye Fiyatları Aşağıdaki Gibi 

Versiyon Tavsiye Edilen 2018 MY
Fiyatları (TL)
Tavsiye Edilen 2018 MY
ÖTV Teşvikli Fiyatları (TL)
Tavsiye Edilen 2018 MY
ÖTV Teşv. Kamp. Fiyatları (TL)
1.8 Hybrid 4×2 Advance e-CVT 194,850 146,550 143,550
1.8 Hybrid 4×2 Dynamic e-CVT 211,050 158,700 155,700
1.8 Hybrid 4×2 Diamond e-CVT 212,550 159,800 156,800

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir