Volvo XC90 (Fiyatlar | Özellikler)

Volvo XC90 fiyat olarak oldukça yüksek bir aralıkta. Fakat şunu da söylemek lazım ki XC90 D5 bir çok özelliği ile bu parayı hak ediyor. Bu yazımızda size Volvo XC90 hakkında bazı bilgiler derledik.  

Yeni Volvo XC90, hem görünümü, hem kaliteli ve geniş yaşam alanları, hem de yeni teknolojileriyle çok farklı ve çok iddialı bir araç. Volvonun, bu güne kadar geliştirilmiş en güvenli araç olarak lanse ettiği XC90, gerçekten büyüleyici bir görüntüye sahip. Önceki nesle kıyasla adeta çağ atlamış diye bileceğimiz bu aracın farlarının oldukça dikkat çekici bir görüntüsü var. Xc90’ın arka tarafı da önü gibi çok şık bir tasarıma sahip. Aracın oldukça geniş camlara sahip olması içerdeki rahatlığı ve ferahlığı arttırıyor. Bu güne kadar üretilmiş en kaliteli Volvo kabinine sahip olan XC90’ın en dikkat çekici özelliği ise, araç içerisinde orta konsolda yer alan tablet benzeri oldukça hassas bir yapıya sahip akıllı ekran. Bu ekrandan araçtaki her şeyi kontrol etmek mümkün.

Volvo XC90 Ekran

Araçtaki her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Ve kullanıcının konforu için oldukça geniş yaşam alanları eklenmiş. Ön tarafta bardak ve küçük eşyalarınız koyabileceğiniz alanlar mevcut. Arka taraftaki diz ve baş mesafeleri ise oldukça ideal ölçülerde yaratılmış. XC90 7 kişilik bir araç. Aracın 3. Sıradaki koltuğu bagajda gizlenmiş. Normalde 692 litrelik bir hacme sahip olan bgaç bu koltukların kullanıma girmesi ile 314 litreye düşüyor. Bagajdan çıkarılan 3. Koltuk da tıpkı diğerleri gibi rahat ve konforlu.Aracın teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse, Bu araçta D5 isimli iki litrelik çift turbo beslemeli dizel bir motor mevcut. 225 beygir bir güce ve 470 metre torkluk bir üretim hacmine sahip olan bu araç, 4 tekerlekten çekiş sistemine ve sekiz kademeli otomatik şanzıman özelliğine sahip. Volvo fabrikasının açıkladığı verilere göre XC90’ın 100 kilometrede tükettiği yakıt 6 litre. Bu miktar motorun sunduğu performans göz önüne alındığında oldukça iyi bir rakam. Tüm bu özellikleri sayesinde bu heybetli aracı çok kolay bir şekilde kontrol etmek ve kullanmak mümkün. Sahip olduğu yüksek tork sayesinde araçtaki gücü tamamen hissediyorsunuz. Şanzımanın hem hızlı hem de motorla uyum olması sürücüye mükemmel bir sürüş keyfi yaşatıyor. Sahip olduğu süspansiyonlar sayesinde araç adeta yolda akıyor. Yoldaki bozuklukların hiç birini hissettirmiyor. XC90 gerçekten yüksek bir kontrol imkanı sağlıyor. Yol tutuş konusunda da oldukça mükemmel bir araç olan XC90 sizin hayalinizdeki araç olabilir.Volvo XC90 Fiyatları

VERSİYON ADI YAKIT VİTES TÜKETİM DONANIM FİYAT
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir